logo    H.C.W. spol. s r.o.  MYČKA ČESKÉ BUDĚJOVICE - MLADÉ  ruční mytí automobilů a čištění interiérů, prodej autochemie 

POPIS PRACOVNÍCH POSTUPŮ
Popis pracovních postupů

Mytí

Základní mytí:

Zásadou ručního mytí u automobilů je důkladné nanesení aktivního rozpouštěče nečistot na suchý a znečištěný lak automobilu a to tak, aby působil  a rozpustil nečistoty na povrchu po dobu cca 3 minut. Následné tlakové opláchnutí spláchne z laku automobilu většinu nečistot tak, že při mytí a to houbou nebo koštětem, nevzniká hrubé tření a tím i možnost poškrábaní povrchu  zbytkem nečistot. Po důkladném namydlení teplou vodou s šamponem následuje konečný tlakový oplach  karoserie, všech rámů, pantů, blatníků a prahů a je možné  přidat mokrý vosk na konzervaci laku. Poté se povrch setře stěrkou a vysuší švédskou utěrkou. Nejčastější chybou je právě nedostatečné předmytí a poté drhnutí zbylé špíny, která není vidět na mokrém povrchu  automobilu (a to kartáči např. v myčkách u benzínových pump nebo doma  jen s volně tekoucí vodou z hadice a poctivě přitlačenou houbou).


Rychlomytí – bezdotykové mytí:

Nanesení aktivního rozpouštěče nečistot na suchý a znečištěný lak automobilu a následné tlakové opláchnutí spláchne z laku automobilu většinu nečistot.  Rychlomytí lze provádět pouze jako průběžné umytí, kdy např. z časových důvodů není možné kompletní mytí. U silně zoxidovaných laků je nedostačující a u navoskovaných laků snazší. Poměr autochemie v rozpouštěči je pro ně dostačující, silnější koncentrace autochemie by mohla způsobit újmu laku.

 

Ošetření laku

1.rozleštění laku:

Oxidace, vyžilá barva a škrábance, to jsou bolesti dnešních laků, které se vyrábějí na vodouředitelném základě.

Čistící modelín  - cleaner clay:
Po umytí je na povrchu patrná nečistota (asfalt, mlha vzniklá při lakování, pryskyřice, hmyz ), která díky své pružnosti nejde odstranit brusným kotoučem. Modelína se přítlačí k mokrému povrchu automobilu tak, že díky své přilnavosti opíše jeho tvar a krouživými pohyby se přejede celá plocha a odstraní mechanické nečistoty.

Broušení 3M Trizact :

Hluboké škrábance, silnou oxidaci lze odstranit za pomoci  brusných kotoučků Trizact, které se skládá z vrstev minerálů uspořádaných do pyramid. Používají se pro ruční nebo strojní broušení za mokra. Hrubost je P3000. Jedinečná konstrukce brusiva Trizact do tvaru pyramid zajišťuje jeho dlouhou životnost a stálou účinnost po celou dobu broušení. Celý disk je perforovaný, aby mohla voda protékat, zvlhčovat povrch a tím zabránit předčasnému zanášení. Během broušení se plynule odkrývá čerstvý a ostrý minerál. Výsledkem je stejnoměrný matný hladký povrch.

Broušení a leštění laku:

Rozleštění laků automobilů lze provést v návaznosti na bod modelína a Trizact nebo rovnou po umytí automobilu. Leštění je proces za použití leštícího molitanového kotouče a leštící pasty. Pasty jsou vyrobeny z nanočástic, které mají podle příslušné hrubosti schopnost zalešťovat stopy po brusných materiálech - hologramech, škrábancích a zároveň lak čistí a vytvářejí ochranný efekt lesklým  a hladkým povrchem, který je možný po dokončení leštění ještě zakonzervovat voskem.

2. Voskování:

Vosk slouží jako ochrana laku a to na nové nebo rozleštěné laky. Nanáší se formou pasty na umytý a suchý povrch za pomoci excentrické leštičky nebo houby, rovnoměrnou a slabou vrstvou po celé karoserii. Po zaschnutí se vosk ručně švédskou utěrkou rozleští a již na omak působí lak velmi hladkým dojmem. Konzervaci, kterou jsme tím dosáhli, ochraňuje lak např. před UV zářením a tím neztrácí barva lesk, odpuzuje nečistoty a díky tomu je i jednoduší mytí. Pro jednoduchou kontrolu dobře navoskovaná  karoserie způsobuje za mokra tzv. kapkování (tj. že odpuzuje i vodu, která se stahuji v kapky a snadno sjede z povrchu). Používáme vosky syntetické (např. s teflonem ) a nově vosk karnaubský.

 

Čištění interiéru

- na sucho:

Jedná se o kompletní vysátí interiéru včetně úložného prostoru, umytí všech plastů a mytí a přeleštění skel. Textilní části bez vody.

- na mokro (tepování):
Obsahuje vyjmutí sedaček, koberce a rezervy z uložného prostoru a jiného lehce odnímatelného čalounění. Poté následuje důkladné vysátí všech mechanických nečistot, postřik a namydlení plastů a čalounění aktivnim šamponem který rozloží nečistoty i do hloubky. Rozpuštěné nečistoty se zanedlouho vysají pomocí vodního tepovacího vysavače a nechají dosušit. Plasty se otřou dočista  a napustí ochrannou vrstvou. Rozebraný automobil se nechá s vyjmutými sedačkami usušit do druhého dne, kdy se poskládá a dokončí.

Mytí motoru

Do motorového  prostoru a kapoty se nanese intenzivní rozpouštěč, který  špínu za pomoci štětkování rozloží, pak následuje tlakové opláchnutí teplou vodou. Postup se může opakovat podle stupně znečištění. Nakonec se všechny kontakty vyfoukají.

Kola

Mytí alu disků za použití silného koncentrátu a jemného štětce, kterým se vtírá do znečištěných míst tak, aby se povrch disku nepoškrábal. Postup se opakuje podle stupně znečištění. 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgALCPd8uWhgXp [178.36.40.*]

img18.03.2014 02:56

uLfn8SxQQ

Dedk za vaše vůně. Radko Jo kalhotky, to jo, ale pytledk je pytledk.Ado Jasně, nečuche1m k pytledkům maiejtlů, kteřed mi smrded! (Tedy nečuche1m ani ke všem pytledkům všech maiejtlů, kteřed mi nesmrded. Ale nevedm, kdo všechno to je ti voňaved, protože když se nechyste1m čuchat k pytledku, tak mě nezajedme1 ani vůně maiejtle no nějak se to zamotalo. Prostě zas tak moc nečuche1m.)- Knedžky! Jasně!- A voda na parkete1ch, to jsem zapomněla.- A dřevo. - A jaro.

ODPOVĚDĚT

img0glUYSWcQkY [200.59.145.*]

img17.03.2014 02:17

sxf1hS67EO3

Ahoj Ivana (Vedrun), to je zaujedmave9, ešte sa mi to nestalo. Premfdšľam, kde mf4že byť proble9m - vymiešala si poidrane hmotu? Nedala si priveľa škrobu, predpadne možno bola hmota predliš horfaca keď si ju vylievala - rozpfašťať by sa malo pri nedzkych teplote1ch (pre kakaove9 maslo je to mysledm 55 C). Viem si predstaviť, že mf4že byť rozdiel pre1ve tu. inak povedane9, čedm vyššia teplota pri vylievaned do foriem, tfdm dlhšie trve1 stuhnutie a tfdm vyššia šanca, že sa škrob usaded na spodku.

ODPOVĚDĚT

imgMHVjuV5hHI [186.90.154.*]

img08.01.2015 16:08

Re: sxf1hS67EO3

Please teach the rest of these internet hogiaolns how to write and research!

ODPOVĚDĚT

imgPcSfEaBk [190.207.184.*]

img06.01.2015 17:19

Re: sxf1hS67EO3

This post has helped me think things thorguh

ODPOVĚDĚT

imggh0Tcqy9bvXB [82.44.160.*]

img16.03.2014 19:37

pQiJQn8n

taky s kředžkem po funuseAle co se toho dřeva tfdče jf3, vonělo mi kre1sně. Jenže už dva roky mě ho obopulkked kubedky a kubedky, denně. A teď bych už dřevo necedtila, ani kdybyste mi zapedchly čerstvě useknutou tředsku do nosu a zapedlili! Ale měla jsem jednou tu čest se podedvat do dfdhe1rny. Pře1tele9, to ve1m byl smrad z toho dřeva, to si nedovedete představit. To už nened jen mokre9 dřevo, tam s nedm dělajed hotove9 psed kusy. A podle toho je to taky cedtit.A ke kočke1m a senu: Ne1š kocour choded spe1t do sena. A do takove9ho senem provoněne9ho kočičedho kožichu se mi nos zabořed a jen tak nevynořed, to mi věřte. (fasměv)

ODPOVĚDĚT

img4F2qhku6trH8 [186.94.3.*]

img08.01.2015 15:59

Re: pQiJQn8n

It's good to get a fresh way of lokonig at it.

ODPOVĚDĚT

imgYIaUJQP3PfH [190.199.245.*]

img06.01.2015 14:55

Re: pQiJQn8n

Nejomamnejsi vune je vune mych kalhotek v dobe ouclave. Celkove si v tom case vonim uplne vsude.Hned na druhem miste je vune miminka. Vlastniho. Plati i pro odrostle. Proste mi voni vsecky tri decka a to v jakemkoliv veku. Voni mi ruze na zahrade. Vzdycky kdyz jdu kolem tak se k nim sklonim, nekdy dokonce i kleknu a privonim. A tu vuni si pak nesu sebou.

ODPOVĚDĚT

imgYesi [49.128.10.*]

img22.04.2012 11:16

teRXfZPsowOFG

Thank you. The truth is that all across the United States operpr metroadlogadiadcal processes are not foladlowed when reportading meaadsures of any sort in the Courtadroom. In not reportading in a metroadlogadiadcally responadsiadble way is by defadiadnadiadtion misadleadading. As you know, it is called “UM” or unceradtainty meaadsureadment. Even the great stanaddards of NIST, ISO, Guide 19, GUM, ASLCD/LAB and the ASTM are not the be all end all of true metroladogy reportading. As to be totally coradrect one would need to account for the unceradtainty in the meaadsureadment of not just the quanadtiadtaadtive meaadsure BUT ALSO in the qualadiadtaadtive meaadsure. An expanded Bayesian based unceradtainty budadget that accounts fully for Type I and Type II error of both quanadtiadtaadtive and qualadiadtaadtive meaadsureadments should be the stanaddard in the Courtadroom. Anyadthing less than that is the metroadlogadiadcal funcadtional equivadaadlent of a wilda0guess.

ODPOVĚDĚT

MWZkZT