logo    H.C.W. spol. s r.o.  MYČKA ČESKÉ BUDĚJOVICE - MLADÉ  ruční mytí automobilů a čištění interiérů, prodej autochemie 

POPIS PRACOVNÍCH POSTUPŮ
Popis pracovních postupů

Mytí

Základní mytí:

Zásadou ručního mytí u automobilů je důkladné nanesení aktivního rozpouštěče nečistot na suchý a znečištěný lak automobilu a to tak, aby působil  a rozpustil nečistoty na povrchu po dobu cca 3 minut. Následné tlakové opláchnutí spláchne z laku automobilu většinu nečistot tak, že při mytí a to houbou nebo koštětem, nevzniká hrubé tření a tím i možnost poškrábaní povrchu  zbytkem nečistot. Po důkladném namydlení teplou vodou s šamponem následuje konečný tlakový oplach  karoserie, všech rámů, pantů, blatníků a prahů a je možné  přidat mokrý vosk na konzervaci laku. Poté se povrch setře stěrkou a vysuší švédskou utěrkou. Nejčastější chybou je právě nedostatečné předmytí a poté drhnutí zbylé špíny, která není vidět na mokrém povrchu  automobilu (a to kartáči např. v myčkách u benzínových pump nebo doma  jen s volně tekoucí vodou z hadice a poctivě přitlačenou houbou).


Rychlomytí – bezdotykové mytí:

Nanesení aktivního rozpouštěče nečistot na suchý a znečištěný lak automobilu a následné tlakové opláchnutí spláchne z laku automobilu většinu nečistot.  Rychlomytí lze provádět pouze jako průběžné umytí, kdy např. z časových důvodů není možné kompletní mytí. U silně zoxidovaných laků je nedostačující a u navoskovaných laků snazší. Poměr autochemie v rozpouštěči je pro ně dostačující, silnější koncentrace autochemie by mohla způsobit újmu laku.

 

Ošetření laku

1.rozleštění laku:

Oxidace, vyžilá barva a škrábance, to jsou bolesti dnešních laků, které se vyrábějí na vodouředitelném základě.

Čistící modelín  - cleaner clay:
Po umytí je na povrchu patrná nečistota (asfalt, mlha vzniklá při lakování, pryskyřice, hmyz ), která díky své pružnosti nejde odstranit brusným kotoučem. Modelína se přítlačí k mokrému povrchu automobilu tak, že díky své přilnavosti opíše jeho tvar a krouživými pohyby se přejede celá plocha a odstraní mechanické nečistoty.

Broušení 3M Trizact :

Hluboké škrábance, silnou oxidaci lze odstranit za pomoci  brusných kotoučků Trizact, které se skládá z vrstev minerálů uspořádaných do pyramid. Používají se pro ruční nebo strojní broušení za mokra. Hrubost je P3000. Jedinečná konstrukce brusiva Trizact do tvaru pyramid zajišťuje jeho dlouhou životnost a stálou účinnost po celou dobu broušení. Celý disk je perforovaný, aby mohla voda protékat, zvlhčovat povrch a tím zabránit předčasnému zanášení. Během broušení se plynule odkrývá čerstvý a ostrý minerál. Výsledkem je stejnoměrný matný hladký povrch.

Broušení a leštění laku:

Rozleštění laků automobilů lze provést v návaznosti na bod modelína a Trizact nebo rovnou po umytí automobilu. Leštění je proces za použití leštícího molitanového kotouče a leštící pasty. Pasty jsou vyrobeny z nanočástic, které mají podle příslušné hrubosti schopnost zalešťovat stopy po brusných materiálech - hologramech, škrábancích a zároveň lak čistí a vytvářejí ochranný efekt lesklým  a hladkým povrchem, který je možný po dokončení leštění ještě zakonzervovat voskem.

2. Voskování:

Vosk slouží jako ochrana laku a to na nové nebo rozleštěné laky. Nanáší se formou pasty na umytý a suchý povrch za pomoci excentrické leštičky nebo houby, rovnoměrnou a slabou vrstvou po celé karoserii. Po zaschnutí se vosk ručně švédskou utěrkou rozleští a již na omak působí lak velmi hladkým dojmem. Konzervaci, kterou jsme tím dosáhli, ochraňuje lak např. před UV zářením a tím neztrácí barva lesk, odpuzuje nečistoty a díky tomu je i jednoduší mytí. Pro jednoduchou kontrolu dobře navoskovaná  karoserie způsobuje za mokra tzv. kapkování (tj. že odpuzuje i vodu, která se stahuji v kapky a snadno sjede z povrchu). Používáme vosky syntetické (např. s teflonem ) a nově vosk karnaubský.

 

Čištění interiéru

- na sucho:

Jedná se o kompletní vysátí interiéru včetně úložného prostoru, umytí všech plastů a mytí a přeleštění skel. Textilní části bez vody.

- na mokro (tepování):
Obsahuje vyjmutí sedaček, koberce a rezervy z uložného prostoru a jiného lehce odnímatelného čalounění. Poté následuje důkladné vysátí všech mechanických nečistot, postřik a namydlení plastů a čalounění aktivnim šamponem který rozloží nečistoty i do hloubky. Rozpuštěné nečistoty se zanedlouho vysají pomocí vodního tepovacího vysavače a nechají dosušit. Plasty se otřou dočista  a napustí ochrannou vrstvou. Rozebraný automobil se nechá s vyjmutými sedačkami usušit do druhého dne, kdy se poskládá a dokončí.

Mytí motoru

Do motorového  prostoru a kapoty se nanese intenzivní rozpouštěč, který  špínu za pomoci štětkování rozloží, pak následuje tlakové opláchnutí teplou vodou. Postup se může opakovat podle stupně znečištění. Nakonec se všechny kontakty vyfoukají.

Kola

Mytí alu disků za použití silného koncentrátu a jemného štětce, kterým se vtírá do znečištěných míst tak, aby se povrch disku nepoškrábal. Postup se opakuje podle stupně znečištění. 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imguLfn8SxQQ imgALCPd8uWhgXp img18.03.2014 02:56
imgsxf1hS67EO3 img0glUYSWcQkY img17.03.2014 02:17
img img imgimgRe: sxf1hS67EO3 imgMHVjuV5hHI img08.01.2015 16:08
img img imgimgRe: sxf1hS67EO3 imgPcSfEaBk img06.01.2015 17:19
imgpQiJQn8n imggh0Tcqy9bvXB img16.03.2014 19:37
img img imgimgRe: pQiJQn8n img4F2qhku6trH8 img08.01.2015 15:59
img img imgimgRe: pQiJQn8n imgYIaUJQP3PfH img06.01.2015 14:55
imgteRXfZPsowOFG imgYesi img22.04.2012 11:16
OWUxZ